Bumerang - Yazarkafe

7 Ocak 2015 Çarşamba

İlk Kar

Görsel alıntıdır
O gece çok sinirlenmişti. Her zamanki basit tartışmalardan biriydi işte.
Ama yine kendini sıkmış, büyüttükçe büyütmüş, sinirini karşı taraftan çıkaramamış ve sakinleşmek için bir yol aramaktaydı.

Bir sigara çay yapayım bari dedi. Olmazsa olmazlarındandı sigara ve çay. Dışarı çıkıp soğuğu iliklerinde hissedeceğini de çok iyi biliyordu. O yüzden kalın bir şeyler giydi.

Tam dışarı çıkmıştı ki ahenkle süzülerek yere düşen ilk kar tanelerini gördü. Gecenin sessizliğini bölen kar sesleri öyle güzel geliyordu ki. İçi ısındı birden, hava yerine huzur doldu ciğerlerine. Her şeyin kirlenmişliğine inat dünyayı temizlemek için bir bir yere düşüyorlardı. Hem de birbirlerine hiç engel olmadan...


Her kış olduğu gibi hayranlıkla izledi onları. Sakinleşti...
Çayını ve sigarasını yavaş yavaş içti. Sonra ilk iş sevdiği adama mesaj attı. Zamanın ne kadar hızlı geçtiğinin farkındaydı. Ve geri alınamadığının da. Düşen hiçbir kar tanesinin yeniden gökyüzüne gitme ihtimali yoktu. Düşmüşse düşmüştü bir kere.

Bu yüzden ''sevdiklerimizin kıymetini bilmeliyiz''  diye düşündü.
Hep el ele olmak ve hiçbir zaman düşmemek için yazdı sevdiği adama.
'' Bunlar küçücük meseleler. Biliyorum beni çok seviyorsun. Ben de seni seviyorum. İyi uykular sevgilim. ''

6 yorum:

 1. Aslında bu kadar basit. Her şeyi karmakarışık hale getirmeyi ne kadar seviyoruz... Dünyanın en önemli meselesi haline getirmeyi... Bütün ilişkilerimizde böyleyiz ve bu yüzden bütün ilişkilerimizde başarısızız:(

  YanıtlaSil
 2. Maalesef sanki hayatımızdaki en büyük sorun o önemsiz şeymiş gibi kırıyoruz sevdiklerimizi. Keşke her defasında geç olmadan kendimize gelebilsek, her şey daha güzel olurdu.

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar blogunuzu blog keşif etkinliği sayesinde keşfettim :) çok güzel bir blogunuz var .Takipteyim benim bloguma da beklerim :)))
  http://tasarimkaravani.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim mutlu ettiniz :), hoşgeldiniz. Uğrayacağım inşallah :)

   Sil
 4. küçük kaşifin blog keşif etkinliğinden geliyorum güzel sitenizi takibe aldım. sizi de muhakkak beklerim. http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel düşünceniz için teşekkür ederim, hoşgeldiniz :).

   Sil

Ben buradayım sevgili okuyucum, peki sen neredesin?